Ułatwienia dostępu

Wybielanie

Licówki, korony, wybielanie zębów – Skierniewice

Piękny, zdrowy uśmiech to marzenie niejednej osoby. Niestety w obecnych czasach coraz trudniej zachować estetyczne uzębienie m.in. z powodu wysokiej […]

Piękny, zdrowy uśmiech to marzenie niejednej osoby. Niestety w obecnych czasach coraz trudniej zachować estetyczne uzębienie m.in. z powodu wysokiej ilość cukru w produktach lub stosowania szerokiej gamy używek: papierosów czy kawy. Odbudowa braków w uzębieniu, korekcja wad zgryzu, wybielanie zębów to usługi, którymi zajmuje się protetyka stomatologiczna. Skierniewice są miastem, które daje możliwość skorzystania z owych protetycznych zabiegów. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć specyfikę kilku z nich (licówki, korony, wybielanie zębów.

Licówki – rodzaje i przebieg zabiegu

W sytuacji, gdy uzębienie posiada zniekształcenia, nierówności czy przebarwienia, najlepszym rozwiązaniem jest aplikacja licówek ceramicznych – cienkich płytek wykonanych z materiału porcelanowego lub kompozytowego (odpowiednio – licówki kompozytowe, które nakładane są na powierzchnię zęba.

Pierwszym etapem jest konsultacja ze stomatologiem, który dokładnie zbada stan zębów pacjenta i oceni, czy licówki są właściwą metodą dla danego przypadku. Jeśli tak, wówczas pobierane są wyciski zębów oraz ich ogólne przygotowanie (lekkie ostrzenie powierzchni). Następnie wykonywane są indywidulne licówki w laboratorium protetycznym. Warto wiedzieć, że placówki dentystyczne zajmujące się protetyką stomatologiczną w Skierniewicach oferują licówki kompozytowe lub porcelanowe. Ostatnie z nich są zasadniczo bardziej odporne na przebarwienia.  

Korony protetyczne

Są to sztuczne nakładki umieszczane bezpośrednio na zębach, które straciły swój naturalny kształt i rozmiar, zwykle z powodu ubytków, złamań lub uszkodzeń. Ich głównym tworzywem jest ceramika, metal i żywica.

Korony protetyczne mogą być stosowane w wielu przypadkach, takich jak:

  • Ubytek lub brak zęba – wówczas korona protetyczna może pomóc przywrócić jego funkcję i estetykę.
  • Leczenie kanałowe – zwykle konieczne jest umieszczenie korony, aby zabezpieczyć wyleczony ząb przed pęknięciem.
  • Estetyka – korony protetyczne mogą pomóc poprawić wygląd uzębienia, w szczególności w przypadku zębów przednich.

Wybielanie zębów – Skierniewice

W Skierniewicach osoby, które chcą skorzystać z zabiegu wybielania, mogą udać się do Centrum Medycznego Ogrodowa. Wówczas dentysta w porozumieniu z pacjentem wybierze odpowiednią metodę oraz określi czas trwania zabiegu. Przed rozpoczęciem wybielania stomatolog określ kolor początkowy zębów np. A3, B4 itd. Wg kolornika/palety kolorów zębów. Kolor ten będzie odniesieniem do oceny końcowego efektu wybielania.

Warto zaznaczyć, że jedną z głównych metod wybielania zębów w Skierniewicach jest – metoda gabinetowa – czyli na jednym posiedzeniu, 3 krotne nałożenie na powierzchnię zębów żelu, który zawiera nadtlenek wodoru lub karbamid. Dzięki reakcji chemicznej związek ten uwalnia tlen, który wnika w strukturę zębową i rozkłada substancje w szkliwie, które powodują przebarwienia. W efekcie, zęby stają się jaśniejsze i białe. Zabieg trwa łącznie około 60 minut, a pacjent ze ścisłymi zaleceniami unikania barwiących pokarmów i napojów, opuszcza fotel z pięknym, białym uśmiechem.

Warunkiem wykonania zabiegu wybielania jest brak kamienia nazębnego, osadu i płytki nazębnej, jak również trzeba mieć zdrowe dziąsła i przyzębie. Wszelkie objawy alergiczne przy wcześniejszych próbach wybielania będą przeciwwskazaniem.

Wybielanie w domu – jak to wygląda?

Efekt wybielania można podtrzymać stosując specjalny żel do wybielania w warunkach domowych. Żel wybielający przeznaczony do warunków domowych ma niższe, bezpieczniejsze stężenie. Na pierwszej wizycie pobiera się wyciski i ustala z lekarzem schemat domowego wybielania, który wpływa na decyzję jakie dokładnie stężenie preparatu wybrać. Wyciski potrzebne są do wykonania modeli gipsowych zębów, na których technik dentystyczny wykonuje indywidualne nakładki wybielające z zachowaną przestrzenią na żel. Pacjent stosuje przeważnie nakładki z żelem kilka godzin w ciągu dnia. Wybór metody (wybielanie w gabinecie lub wybielanie w domu) w dużej mierze zależy od preferencji lekarza i pacjenta.

Wszelkie instrukcje i zestaw wybielający (żel i indywidualne nakładki) pacjent otrzymuje na drugiej wizycie.

Gdzie wybielać zęby w Skierniewicach?

Oczywiście tylko w Centrum Medyczne Ogrodowa, zapraszamy na konsultacje!

Przywróć piękno swojego uśmiechu i dołącz do licznego grona zadowolonych klientów!

Na wszystkie pytania z chęcią odpowiemy pod numerem 603613944, a o naszej przychodni dowiesz się więcej na stronie à https://stomatologia.centrumogrodowa.pl/