Ułatwienia dostępu

Stomatologia

Dentysta Stomatolog w Skierniewicach – prywatnie czy na NFZ?

Wybór pomiędzy wizytą prywatną a udaniem się na NFZ stanowić może prawdziwy dylemat. Jednym z miast, które posiada zarówno placówki […]

Wybór pomiędzy wizytą prywatną a udaniem się na NFZ stanowić może prawdziwy dylemat. Jednym z miast, które posiada zarówno placówki prywatne, jak i państwowe są Skierniewice. Stomatologia w NFZ jest co prawda darmowa, jednak wraz z leczeniem wiąże się kilku lub nawet kilkunastu tygodniowy okres oczekiwania. W przypadku nagłego wypadku, ostrego bólu, ważna jest przede wszystkim szybka reakcja, a dłuższy odstęp czasowy stanowić może dla pacjenta prawdziwą katorgę oraz zagrożenie dla zdrowia. Co warto wybrać? Dentysta Skierniewice? Tylko na Ogrodowej!

Co warto wiedzieć?

Leczenie uzębienia u prywatnego stomatologa jest oczywiście płatne, jednak wachlarz usług nie jest w żaden sposób ograniczony, jak w przypadku NFZ-etu. W skierniewickich przychodniach państwowych pacjentowi w ciągu 12 miesięcy przysługuje badanie stomatologiczne – kontrolne jamy ustnej, leczenie próchnicy, endodontyczne (u dorosłych jedynie od jedynek do trójek) oraz skaling – usuwanie kamienia nazębnego. Natomiast prywatne placówki stomatologiczne w Skierniewicach oferują pacjentom znacznie szerszy wybór zabiegów i usług. Udając się zatem na wizytę, możemy być pewni, że nasz ząb zostanie prawidłowo wyleczony.

Czego można się spodziewać?

Warto też wspomnieć o niskich refundacjach Narodowego Funduszu Zdrowia. Ograniczony budżet owej instytucji przekłada się na stosowanie niskiej jakość technologii oraz materiałów stomatologicznych m.in.: wypełnień chemoutwardzalnych lub amalgamatów (srebrnej plomby). Wówczas jest to jedynie standardowe wypełnienie, które nie daje gwarancji zakończenia problemu.

Dobry dentysta Skierniewice i okolice – gdzie szukać?

Z kompleksowym leczeniem prowadzonym przez wykwalifikowanych specjalistów możemy spotkać się przede wszystkim w przychodniach prywatnych. W Skierniewicach jednym z takich miejsc jest Stomatologia Ogrodowa – wielospecjalistyczna klinika dentystyczna. Owa placówka stomatologiczna wykonuje zabiegi od zachowawczych po specjalistyczną chirurgię uzębienia.

Jak wygląda leczenie?

Podstawową czynnością lekarzy jest stworzenie dla pacjenta indywidualnego planu leczenia. Wysoka skuteczność i sprawność zabiegów osiągana jest poprzez wykorzystanie wysokospecjalistycznego sprzętu – mikroskopu endodontycznego czy Tomografu Kodak 9000 C 3D. Pacjenci zarówno mali, jak i dorośli nie zaznają bólu, ani strachu na dentystycznym fotelu, dzięki szerokiej gamie znieczuleń. Podczas zabiegów wykorzystywana jest zazwyczaj sedacja wziewna (gaz rozweselający) lub znieczulenie przewodowe.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zespół profesjonalnych stomatologów w Skierniewicach poznasz tutaj   https://stomatologia.centrumogrodowa.pl/zespol/, a o szczegółowych informacjach dotyczących pierwszej wizyty dowiesz się pod numerem 603613944 – Centrum Medyczne Ogrodowa – Poradnia Stomatologiczna.

Dodaj komentarz