Ułatwienia dostępu

Endodoncja

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe to jedna z najczęściej wykonywanych procedur stomatologicznych, dlatego tak ważna jest – precyzja, dokładność i skuteczność. Polega ona […]

Leczenie kanałowe to jedna z najczęściej wykonywanych procedur stomatologicznych, dlatego tak ważna jest – precyzja, dokładność i skuteczność. Polega ona na usunięciu miazgi z zęba oraz oczyszczeniu kanałów z bakterii i pozostałości po miazdze. Zadaniem lekarza dentysty jest wypełnienie kanałów materiałem, który zabezpieczy ząb przed wtórnymi infekcjami. W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się leczenie kanałowe pod mikroskopem, które pozwala na jeszcze dokładniejsze i precyzyjniejsze usunięcie zęba z jego kanalików. Możesz skorzystać z leczenia kanałowego pod mikroskopem, także u nas – w Centrum Medyczne Ogrodowa!

Co daje praca pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to innowacyjna metoda, która wykorzystuje mikroskop do badania zęba i jego struktury. Za pomocą mikroskopu lekarz dentysta ma możliwość zobaczenia kanałów zębowych w większym powiększeniu, co umożliwia dokładniejsze oczyszczenie kanałów i usunięcie wszystkich zanieczyszczeń. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu mikroskopu, lekarz jest w stanie zauważyć nawet najmniejsze szczeliny, dzięki czemu ząb jest lepiej zabezpieczony przed wtórnymi infekcjami.

Korzyści dla pacjenta

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest także bardziej precyzyjne, co przekłada się na skuteczność tej metody. Dzięki temu, że lekarz ma możliwość dokładnego zobaczenia i oczyszczenia kanałów zębowych, ryzyko powikłań po zabiegu jest znacznie mniejsze. Ponadto, leczenie kanałowe pod mikroskopem jest bardziej delikatne i mniej inwazyjne niż tradycyjne metody, co oznacza, że pacjenci mogą czuć się bardziej komfortowo podczas zabiegu.

Zakrzywione korzenie, złamane narzędzia kanałowe i powikłania

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest również bardziej skuteczne w usuwaniu bakterii z kanałów. Tradycyjne metody leczenia kanałowego często zawodzą w przypadku zębów, których kanały są mocno zagięte lub posiadają trudny do usunięcia materiał. Dzięki zastosowaniu mikroskopu, lekarz może dokładnie obejrzeć i usunąć wszystkie resztki materiału, co zwiększa skuteczność leczenia. Minimalizując ryzyko powikłań, otwieramy także nowo możliwości, czyli leczenie zębów po wcześniejszym/dawnym leczeniu, które wykonano nieprawidłowo.

Nowoczesne technologie

W leczeniu kanałowym pod mikroskopem wykorzystywane są również innowacyjne technologie, takie jak końcówki ultradźwiękowe, które umożliwiają jeszcze dokładniejsze i precyzyjniejsze usunięcie materiału z kanałów zęba. Specjalne systemy irygacji, wypełnianie kanałów na ciepło, czy stosowanie materiałów biozgodnych i bezpiecznych dla tkanek to kolejne, ważne kroki w nowoczesnej stomatologii. Dzięki temu pacjenci mogą liczyć na jeszcze lepsze efekty leczenia.