Ułatwienia dostępu

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Dojazd do budynku Przychodni CMO w Skierniewicach

Budynek znajduje się w centrum miasta Skierniewice  przy ul. Ogrodowej 21/23, naprzeciwko Biedronki przy ul. Mszczonowskiej.

Istnieje możliwość dojazdu do Przychodni środkami komunikacji miejskiej autobusy l– należy wysiąść na przystanku przy ul. Reymonta (naprzeciwko Sądu).

Dojście pieszo do budynku Przychodni ze stacji PKP zajmuje ok. 20-25 minut. Po wyjściu z PKP należy kierować się w prawo do ulicy Lelewela potem Reymonta. Minąć  pizzerię Atmosfera i sklep Jysk.

Następnie należy Przejść przez duże skrzyżowanie do ulicy Rybickiego i iść prosto ok 10 minut mijając Hotel Polonia, kino POLONEZ i CEKIS. Dalej kontynuujemy wzdłuż ulicy Reymonta i przechodzimy przez skrzyżowanie do ulicy Ogrodowej

Do budynku Przychodni najłatwiej dotrzeć przechodząc bramą główną przez ogrodzony parking. Chodnik prowadzący do budynku nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.

Wejście do budynku

Główne wejście do budynku znajduje się na poziomie terenu. Wejście do budynku jest zadaszone i wolne od barier. Szklane drzwi wejściowe nie posiadają progów. Zarówno drzwi wejściowe, jak i znajdujący się za nimi przedsionek mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózka inwalidzkiego. Za drzwiami znajduje się hol z rejestracją. 

Poruszanie się wewnątrz budynku

Na terenie budynku znajdują się oznaczenia poszczególnych jego części i informacje, które ułatwiają poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia. W korytarzach nie występują obiekty mogące utrudniać komunikację.

Wszystkie sprawy Pacjentów załatwiane są w Rejestracji  znajdującej się na parterze.

Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników Przychodni, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem: 533-381-163.

W budynku Przychodni nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Nie ma także oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. 

W kontakcie z przychodnią osoba słabo słysząca może  skorzystać z systemu pętli indukcyjnej w punkcie rejestracji oraz w gabinetach lekarskich.

Dostępność na wyższe kondygnacje budynku

Pomieszczenia na wyższych kondygnacjach są dostępne dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich ponieważ posiadamy  windę w obiekcie  Korytarze są szerokie i manewrowe

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Ogólnodostępny parking znajduje się przed budynkiem, wjazd od ul. Ogrodowej. Jest  na nim wyznaczone i oznaczone jedno miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Skorzystanie z możliwości parkowania na tym miejscu nie wymaga uprzedniego uzgodnienia.

Toaleta dla osób niepełnosprawnych

Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze w korytarzu POZ dla dorosłych po lewej stronie od wejścia do budynku .Toaleta wyposażona jest w poręcze dla osób niepełnosprawnych i przycisk alarmowy.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.