Ułatwienia dostępu

Stomatologia

Leczenie kanałowe ( endodontyczne) przy użyciu Mikroskopu Leica M320

Mikroskop stomatologiczny Leica M320   Praca w powiększeniu pozwala lekarzowi dentyście na perfekcyjne wykonanie niemalże wszystkich procedur w gabinecie np. […]

Mikroskop stomatologiczny

Leica M320

 

Praca w powiększeniu pozwala lekarzowi dentyście na perfekcyjne wykonanie niemalże wszystkich procedur w gabinecie np. badanie pacjenta, diagnostyka wypełnień, leczenie zachowawcze (opracowanie ubytku i wypełnienie, leczenie endodontyczne (kanałowe), skaling (usuwanie kamienia), preparacja pod prace protetyczne (licówki, korony, mosty). Ponadto mikroskop pozwala na:

  • Usuwanie wkładów korzeniowych ze światła kanału
  • Odnalezienie kanałów dodatkowych i ukrytych
  • Udrażnianie kanałów trudnych, zarośniętych, zwężonych
  • Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych
  • Zamykanie i leczenie perforacji
  • Diagnozowanie złamań wewnątrz korzenia
  • Mikrochirurgia endodontyczna (resekcja wierzchołka korzenia)

 

Mikroskop (Leica M320) umożliwia operatorowi pełną kontrolę podczas zabiegu, oszczędniejsze dla tkanek i  dokładniejsze opracowanie zęba i założenie szczelnego i trwałego wypełnienia. Można przeprowadzić leczenie endodontyczne z dużo większą precyzją minimalizując ryzyko powikłań i  zwiększając szanse na powodzenie np. przez odnalezienie dodatkowych kanałów, które często są nie widoczne „gołym okiem”. Mikroskop w połączeniu z wysokiej jakości cyfrowymi technikami radiologicznymi (tomografia komputerowa CBCT, RVG, pantomogram) daje na szanse na wyleczenie zębów, które dawniej kwalifikowane były jedynie do ekstrakcji. Kiedy znamy dokładną anatomię zęba dzięki prześwietleniu, wówczas leczenie może być bardziej przewidywalne. Planowanie jest zawsze najważniejszym etapem późniejszej terapii.

Przeważnie leczenie pod mikroskopem kojarzone jest z powtórnym leczeniem endodontycznym jak usuwanie złamanych pilników z kanałów lub zamykanie perforacji korzenia. Kontrola wzrokowa podczas tak precyzyjnych prac jest nieoceniona. Korzystając z najnowszych zaleceń światowych ekspertów oraz z nowoczesnego sprzętu przeprowadzone leczenie jest na najwyższym poziomie. Pacjent wiedząc, że osoba wykonująca zabieg ma doskonały wgląd w pole zabiegowe ma w zwiększony komfort psychiczny, poczucie bezpieczeństwa, co wpływa pozytywnie na jego nastawienie do leczenia.

Każdy pacjent podczas leczenia endodontycznego ma wykonywane znieczulenie miejscowe oraz zakładany koferdam, czyli izolację z gumy, która chroni go przed kontaktem z płynami do irygacji systemów kanałowych, przed aspiracją narzędzia, czy chociażby przed nadmiarem wody podczas preparacji ubytku. Natomiast stomatologowi gwarantuje aseptyczne pole zabiegowe wolne od bakterii i śliny, aby w wyniku leczenie wyeliminować drobnoustroje z kanałów. Leczenie endodontyczne jest skomplikowane, wykorzystujemy wiele nowoczesnych urządzeń (mikrosilnik endodontyczny z kontrolą endometru, system wypełniania kanałów metodą termoplastyczną, jak również ultradźwiękową aktywację płynów czy ozonowanie), dlatego wymaga to więcej czasu niż zwykła wizyta. Mamy głębokie przekonanie, że każda wdrożona przez nas procedura procentuje większą trwałością naszych prac, oraz wspólną satysfakcją z osiągniętych rezultatów.

Lek. dent Piotr Wojsz

Zapisy pod numerem telefonu : 603 613 944 , lub poprzez centralę telefoniczną 46 832 11 11.