Koronawirus szczepienia, sprawdź aktualne informacje !

UWAGA: Od 15-01-2021 w godzinach 8-14:30 przyjmujemy zapisy pacjentów TYLKO 70+   Numery telefonów do placówek: 

Bolimów 608106537

Maków 608106542 

Nowy Kawęczyn 608106498

Skierniewice 608106354

.Aktualne informacje zamieszczamy na Facebooku oraz na stronie internetowej www.centrumogrodowa.pl

 

Drodzy Pacjenci,

miło nam poinformować, że Centrum Medyczne Ogrodowa będzie uczestniczyć w procesie szczepień przeciwko COVID-19.

Nasza Placówka  została zakwalifikowana do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Każdy pacjent, niezależnie od tego czy jest pacjentem Centrum Medycznego Ogrodowa, będzie mógł wybrać Naszą Placówkę  jako miejsce do zaszczepienia.

Zarówno szczepionka, jak i wizyta szczepienna/kwalifikacja są bezpłatne. Proces szczepień pacjentów będzie prowadzony zgodnie z kolejnością szczepień ogłoszoną przez Rząd.

O dalszych etapach i procesie realizacji szczepień będziemy informować Państwa na bieżąco po uzyskaniu szczegółowych informacji w tym zakresie.

Przypominamy, że aktualne informacje na temat szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dostępne są na dedykowanej stronie: gov.pl/szczepimysie.

 

W jaki sposób mogę zgłosić się na szczepienie?

 

Gdy znajdziesz się w danym etapie szczepień i masz numer PESEL – automatycznie zostanie wystawione e-skierowanie, które będzie ważne 60 dni. Jeżeli nie masz numeru PESEL, lub nie mogłeś poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania, kolejne wystawi Ci indywidualnie lekarz.

Zapisać się na szczepienie możesz za pośrednictwem infolinii 989 (rejestracja od 15 stycznia), także online przez Internetowe Konto Pacjenta. Zarejestrować możesz się także za pośrednictwem placówki, w której wystawiono Ci e-skierowanie (jeśli np. wystawił Ci je bezpośrednio lekarz w przychodni) lub osobiście w punkcie szczepień. Podczas zapisu zostaniesz poproszony o dane osobowe, warto mieć zatem przy sobie np. dowód osobisty. Ale nie będzie Ci potrzebny numer e-skierowania. Po dokonaniu rezerwacji wizyty otrzymasz SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Od razu zostaniesz umówiony na dwie wizyty. O terminie drugiej wizyty także przypomni Ci SMS.

Kolejność szczepień wskazana jest w Narodowym Programie Szczepień.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi