Pracowania RTG

Zapraszamy do nowo powstałej pracowni RTG. Zdjęcia wykonujemy na cyfrowym aparacie Siemens AXIOS Aristos FX Plus. Każdy pacjent otrzymuje badanie wraz z zapisem w formie elektronicznej. Wykonujemy badania NFZ oraz prywatne.

GODZINY OTWARCIA 

Poniedziałek 9-13, 14-18

Wtorek 9-13

Środa 9-13, 14-18

Czwartek 14-18

Piątek 14-18 

Numer telefonu do zapisów: 531 132 539

WSKAZANIA DO BADANIA:

Powodem wykonania RTG może być przypuszczenie złamań po urazach, bóle kostno- mięśniowe, stany nagłe, diagnostyka chorób układu oddechowego (zapalnie płuc,nowotowry, obrzęk płuc) , pokarmowego( niedrożność,perforacj) , diagnostyka chrób układu moczowego( np. kolka nerkowa)

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA:

Chory stale przyjmujący leki, w dniu badania powinien je przyjąć jak zwykle, wyjątek stanowi badanie górnego odcinka pokarmowego, do którego pacjent powinien zgłosić się całkowicie na czczo. W stanach nagłych badania wykonuje się bez przygotowania.

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko.

PRZEBIEG BADANIA:

Przed każdym badaniem pacjent potwierdza zgodę na jego wykonanie, a kobieta w wieku rozrodczym informuje, że nie jest w ciąży. Badanie wykonuje technik radiologii, następnie lekarz radiolog przygotowuje opis badania. Czas oczekiwania na opis to zazwyczaj 1-2 dni roboczych.

 

PROSIMY O POINFORMOWANIE OSOBY WYKONUJĄCEJ BADANIE O EWENTULANEJ CIĄŻY

NUMER TELEFONU DO ZAPISÓW 531 132 539

Badanie usg to bezbolesna, nieinwazyjna metoda diagnostyczna wykorzystująca zjawisko rozchodzenia się, odbicia, i rozpraszania  fali akustycznej w tkankach ciała.
[ szczegóły ]

Zobacz jakie badania laboratoryjne i gdzie możesz wykonać.

[ szczegóły ]